Pranie i konserwacja wyrobów puchowych

Często spotykamy się z błędną opinią, że wyrobów wypełnionych naturalnym puchem nie wolno prać. Nic bardziej mylnego 🙂

Stosując się do poniższych zaleceń, Wasze „puchówki” odzyskają swoją pierwotną czystość i sprężystość bez utraty swoich właściwości.

 

Pranie

  1. Przed praniem należy przygotować pralkę, oczyścić z pozostałości proszku lub płynu, w tym celu należy wyjąć pojemnik i opłukać pod bieżącą wodą. Warto również ustawić program płukania i włączyć pracę pralki na „pusto” – w celu pozbycia się pozostałości detergentów z poprzedniego procesu prania.
  2. Podczas wkładania odzieży do pralki, należy sprawdzić, by nic nie zostało w kieszeniach oraz zapiąć wszystkie zamki oraz rzepy.
  3. Środek do prania — Do Prania można użyć tradycyjnego szarego mydła, jednak zalecamy stosować specjalne środki do konserwacji wyrobów z wypełnieniem puchowym (np. Mydło w płynie GRANGER’S, NIKWAX DOWN WASH). Jest to istotne ze względu na puch jak i materiał, z jakiego odzież jest wykonana.
  4. Ustaw łagodny tryb prania np. pranie ręczne lub pranie wełny. Istotna jest temperatura – 30 stopni jest to ważne zwłaszcza pod względem tkaniny, aby nie uległa uszkodzeniu.

Wyrobów puchowych nie można prać chemicznie.

Wyjątkowo brudne miejsca zaprać ręcznie. Odzież i śpiwory obszerne gabarytowo zalecamy przed włożeniem do pralki wstępnie namoczyć.

Suszenie

  1. Jeżeli posiadasz suszarkę bębnową, po prostu włóż odzież do środka i ustaw urządzenie na długi cykl z niską temperaturą. Warto również wykorzystać specjalne piłeczki, które wkładamy razem z odzieżą do suszarki.
    Jeżeli nadal widzisz miejsca z brakującym puchem, powinieneś wtedy rozprowadzić puch ręcznie, poprzez wstrząsanie, uderzanie i rozklepywanie.
  2. Suszenie manualne.
    Najlepiej robić to w pogodny, wietrzny dzień na wolnym powietrzu (np. w ogrodzie, balkonie). Puch po praniu jest zazwyczaj mocno zbrylony. Wyrób należy suszyć na płasko (nie pionowo) wstrząsając i rozklepując komory z puchem w odstępach około 20 minutowych raz na prawej, raz na lewej stronie.

 

Modele w wersji THERMOACTIVE (z wodoszczelną powłoką zewnętrzną/ membraną) należy suszyć na LEWEJ stronie.

 

Modele z serii Icon ze względu na swoją specyficzną budowę komór wymagają specjalnego suszenia. Zalecane jest stosowanie suszarki bębnowej oraz użycie specjalnych piłeczek w celu równomiernego rozprowadzenia puchu.

Jeżeli uznasz, że proces ten jest za trudny lub nie chcesz tracić na niego swojego czasu zawsze pranie możesz zlecić nam.

 

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu wyrobów puchowych!

Do śpiworów dołączamy dwa worki. Kompresyjny oraz duży worek do przechowywania śpiwora puchowego w domu (w stanie rozprężonym).
Wyrób puchowy należy przechowywać w worku kompresyjnym tylko tak długo jak to konieczne.
Pralnia
Tym, którzy nie czują się na siłach, by samodzielnie wyprać i wysuszyć swój wyrób puchowy, oferujemy usługę prania.

Dostarcz nam swoją kurtkę lub śpiwór a my zajmiemy się resztą, przy przesyłce dołącz formularz z informacjami odnośnie prania i kontaktu. (link do formularza)

Istnieje możliwość skorzystania z naszych usług prania na „odległość” poniżej linki do konkretnych usług:

pranie kurtki puchowej
pranie kamizelki
pranie kurtki wodoodpornej
pranie swetra puchowego
pranie śpiwora

Czas realizacji usługi- do dwóch tygodni od otrzymania przesyłki.

Paczkę należy wysłać na adres:

PSA Małachowski
ul. Skoczowska 49
43-426 Dębowiec