SERWISOWA RENOWACJA WYROBÓW PUCHOWYCH:

Dla zużytych, uszkodzonych lub zniszczonych wyrobów puchowych (śpiwory, kurtki, kamizelki itp) oferujemy wykonywanie tzw. "renowacji". Dostarczony do Pracowni stary wyrób jest pruty (tkanina zostaje pocięta i przekazana do recyklingu) a puch wyciągnięty. Podlega on maszynowemu procesowi czyszczenia w specjalnym bębnie za pomocą pary oraz dezynfekcji UV. Dzięki ruchomym łopatkom oraz silnemu strumieniowi powietrza zbrylone fragmenty wypełnienia puchowego zostają rozbite. W procesie czyszczenia następuje też częściowe odseparowanie niepożądanych piór i odlotów dlatego przyjmuje się około 10-20% ubytku. Tak wyczyszczonym puchem wypełnia się nowe poszycie z aktualnej oferty modeli dostępnej w naszym magazynie. Oznacza to, że przykładowo ze starego śpiwora możemy wykonać nowy model kurtki lub odwrotnie. Usługa renowacji pozwala więc obniżyć koszty zakupu nowego modelu bez utraty jego właściwości termicznych oraz użytkowych.

Zamówienie / zlecenie usługi przyjmowane jest pisemnie (listownie lub mejlowo). Po otrzymaniu przesyłki z wyrobem przeznaczonym do renowacji konsultujemy ze zlecającym możliwość wykonania usługi, wybór modelu, rozmiaru, wariantu. Podawana jest też wycena oraz orientacyjny termin wykonania renowacji. Gotowy wyrób odsyłamy (firmą kurierską GLS) pod wskazany adres po określeniu sposobu płatności (przelew lub pobranie u kuriera).

Przykładowe ceny renowacji:

Śpiwór puchowy seria Climber II - 1290 zł

Sweter puchowy Tourist II - 690 zł

Koszt dołożenia puchu - 100 zł za każde 100g (puch gęsi, minimum 750 cuin)

Uwaga: Niektóre modele nie można wypełnić odzyskanym puchem i nie ma technologicznych możliwości wykonania takiego zlecenia (np. sweter lub kamizelka serii Climber, Limited, Zion).

Ważne: Nie udzielamy dwuletniej gwarancji na tzw "puchoszczelność" dla modeli wypełnionych puchem odzyskanym z wyrobów NIE NASZEJ produkcji. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika jednak, że wysokiej jakości puch odzyskujemy zazwyczaj z wyrobów polskich marek Cumulus, Pajak, Robert's, Yeti.

SPOSÓB PRANIA I KONSERWACJI WYROBÓW PUCHOWYCH

Często spotykamy się z błędną opinią, że wyrobów wypełnionych naturalnym puchem nie wolno prać. Nic bardziej mylnego :)

Stosując się do poniższych zaleceń, Wasze "puchówki" odzyskają swoją pierwotną czystość i sprężystość bez utraty swoich właściwości.

Śpiwory, kurtki, kamizelki itp. wypełnione naturalnym puchem należy prać ręcznie lub automatycznie w temperaturze 30 stopni. Z uwagi na użyte w tych wyrobach surowce NIE zalecamy prania chemicznego! Doprania można użyć tradycyjnego szarego mydła, jednak my zalecamy stosować specjalne środki do konserwacji wyrobów z wypełnieniem puchowym (np. Mydło w płynie GRANGER'S, NIKWAX DOWN WASH).

Należy zabezpieczyć (pozapinać) rzepy, napy i zamki błyskawiczne. Wyjątkowo brudne miejsca zaprać ręcznie. Po zakończeniu prania wyrób można lekko odwirować.

Najważniejszy jest sposób suszenia!!!

Najlepiej robić to w pogodny, wietrzny dzień na wolnym powietrzu (np. w ogrodzie, balkonie). Puch po praniu jest zazwyczaj mocno zbrylony. Wyrób należy suszyć na płasko (nie pionowo) wstrząsając i rozklepując komory z puchem w odstępach około 20 minutowych raz na prawej, raz na lewej stronie.

Modele w wersji THERMOACTIVE (z wodoszczelną powłoką zewnętrzną) należy suszyć na LEWEJ stronie.

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu wyrobów puchowych!

Do śpiworów dołączamy dwa worki. Kompresyjny oraz duży worek do przechowywania śpiwora puchowego w domu (w stanie rozprężonym). Wyrób puchowy należy przechowywać w worku kompresyjnym tylko tak długo jak to konieczne.

Przeglądając naszą stronę akceptujesz wykorzystanie plików cookies.